سوالات متداول

با اکانت تک فایل می توانید یک پروژه از سایت دانلود کنید.
محدودیتی در تعداد پارت های پروژه انتخابی وجود ندارد و پروزه شما می تواند بین یک تا چند پارت داشته باشد.

تمامی پروژه های دانلودی بدون موسیقی می باشند، مگر آنکه در متن پست عبارت “همراه با موسیقی” قید شده باشد.

اگر تراکنش شما در درگاه بانکی موفقیت آمیز باشد، باید روی دکمه تکمیل پرداخت کلیک کنید تا به سایت برگردید و پیام موفقیت آمیز بودن نهایی را دریافت کنید
چنانچه به هر دلیل به سایت باز نگشتید یا با خطا مواجه شدید. تراکنش مردود به حساب می آید.
در این گونه مواقع بانک ظرف مدت یک تا سه ساعت پول را به حساب شما عودت خواهد زد.
در صورت عدم برگشت هزینه با بخش پشتیانی سایت تماس حاصل فرمایید.
دقت فرمائید هنگام پرداخت فیلترشکن خود را خاموش نمائید.

اکانت های سایت به هیج عنوان زودتر از موعد به اتمام نمی رسند. عموما کاربرهایی که با این مشکل برخورد میکنند. روز خرید اشتراک با یک اکانت داخل سایت بوده اند، روزی که با این خطا مواجه می شوند با اکانت دیگری وارد می شوند.
برای اینکه مطمئن شوید با اکانتی که اشتراک خریدید وارد شده اید. در پنل کاربری باید شماره تلفن ذکر شده با شماره تلفنی که پیام خرید اشتراک از سایت برای شما ارسال شده یکی باشد.
در این گونه مواقع بانک ظرف مدت یک تا سه ساعت پول را به حساب شما عودت خواهد زد.

بهترین نرم افزار که به صورت رایگان در مک قابل دانلود می باشد نرم افزار NeatDownloadManager می باشد

چنانچه نرم افزار IDM روی ویندوز شما نصب می باشد اما سیستم با مرورگر شروع به دانلود می کند. ابتدا IDM خود را به آخرین نسخه بروز کنید. زیرا که سایت همیشه با آخرین نسخه سازگاری بیشتری دارد.

هنگام خرید اشتراک یک ایمیل حاوی اطلاع اکانت و مبلغ خرید برای کاربر ارسال می شود.

پشتیبانی سایت فقط برای پیگیری مشکلات خرید، دانلود، یا ایراد فنی فایل می باشد. راهنمایی و حل مشکلات نرم افزاری جز خدمات پشتیبانی سایت نیست.

ما فایل زیپ شده را قبل از قرار دادن در سایت تست میکنیم. وقتی فایل را دانلود می کنید، در حین فرآیند دانلود بدلیل اختلالات مربوط به اتصال ممکن است فایل دانلودی آسیب ببینید. در این شرایط بایستی جدیدترین نسخه برنامه WinRAR را باز کنید، روی فایل زیپ دانلود شده کلیک کنید و از منوی بالا گزینه Repair را بزنید و یکی از گزینه ها را با توجه به فرمت فایل (Zip یا rar) انتخاب کنید و اقدام به تعمیر فایل نمایید.

در این شرایط بایستی در نوار جستجوی Start سیستم ویندوز تایپ کنید regedit و Enter را بزنید تا پنجره Registry Editor باز شود. از سمت چپ، در بخش HKEY_CURRENT_USER ، به بخش Software بروید و در بخش Adobe و وارد پوشه ی CSXS.9 شوید. در این پوشه بایستی یک key با عنوان PlayerDebugMode و مقدار ۱ وجود داشته باشد. در صورتی که این مقدار وجود ندارد، روی ناحیه خالی سمت راست کلیک راست بزنید و در New گزینه Key را انتخاب کنید و برای نام آن PlayerDebugMode و برای Value مقدار ۱ را قرار دهید. افترافکت را مجددا اجرا کنید تا تاثیر تغییر را ببینید.

در این شرایط بایستی در نوار جستجوی پنل Project در افترافکت عبارت missing را تایپ کنید و روی هر فوتیجی که کنار آن یک آیکون رنگی فایل گمشده قرار دارد کلیک راست بزنید و در Replace Footage گزینه File را انتخاب کنید و فایل گمشده را در پوشه ی Footage یا Asset که همراه فایل پروژه قرار دارد بیابید.